Геморой - це надмірне розширення венозного сплетення в анальному каналі або в перианальній ділянці. В залежності від розмірів вузлів розділяють на 1,2,3,4 стадію. Гемороїдальні вузли 1 та 2 стадії пацієнтів фактично не турбують оскільки розміщуються тільки в анальному каналі, єдиною скаргою може бути тільки виділення крові під час акту дефекації. При 3 стадії вузли під час акту дефекації випадають на зовні і вправляються за допомого пальця. При 4 стадії вузли випадають і не вправляються назад.
Гемороїдальні вузли 1 та 2 стадії лікуються консервативно за допомогою різних свічок та таблеток, або ж латексним лігуванням - це спеціальна методика яка передбачає накидання спеціальних кілець на гемороїдальний вузол. Методику накладання латексних кілець можна застосовувати на ті вузли розміри яких не перевищують 1,5 см. В інших випадках необхідно проводити повноцінне оперативне втручання.
На даний час існують наступні методи оперативного втручання:
Традиційний метод висічення вузлів скальпелем (операція Міллігана - Моргана або Фергюссена) - заключається в тому що за допомогою скальпеля проводять висічення вузлів з послідущим ушиванням слизової оболонки анального каналу.
Лазерна абляція гемороїдального вузла - полягає в термічному спалювані вузла лазерним променем. Методика застосовується для вузлів розміром до 2 см.
HAL-RAR - під контролем датчика проводиться прошивання судин які кровопостачають вузол, потім проводять педшивання гемороїдальних вузлів всередину анального каналу. Ця методика застосовується для всіх стадій геморою.
- Операція Лонго - проводиться резекція слизової оболонки анального каналу з усіма судинами які кровопосачають гемороїдальні вузли спеціальним гемороїдальним степлером, при чому вузли автоматично підтягуються в анальний канал і там атрофуються. Ця методика застосовується тільки для гемороїдальних вузлів 3 та 4 стадії